x
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
En Kullanışlı Koltuk Kumaşı Hangisidir?
26.11.2022

En Kullanışlı Koltuk Kumaşı Hangisidir?


Koltuk seçimi yapılırken önemli noktalardan biri de kumaş tercihidir. Kumaş seçimi yaparken pek çok seçenek vardır. Yaşam tarzınıza, stilinize uygun bir kumaşı seçmenin yanı sıra koltuklar uzun yıllar kullanılacığı için çabuk deforme olmayan, rengi solmayan kaliteli bir kumaş olması da önemlidir.
Koltuk kumaşı seçerken ihtiyaçlar önemli faktördür. Çocuklar ve evcil hayvanlar varsa bunlar düşünülerek kumaş seçimi yapılmalıdır. Böyle bir durumda kolay temizlenebilen kumaş türleri seçilmelidir. Beklentilerinizi karşılayan kumaşı tercih etmelisiniz. Her kumaşın özellikleri farklıdır. Aksu Home sizler için en kullanışlı koltuk kumaşlarını derledi. Aşağıdaki listede bulunan kumaş türlerinden size en uygun olanını seçebilirsiniz.

1) Deri
Deri koltuklar için klasik bir kumaş türüdür. Lüks ve gösterişli görünüme sahiptir. Yıllar geçtikçe deri koltuklar eskimek yerine daha estetik hale gelir. Chester koltuk modellerinde çokca deri kullanılır. Uzun yıllar dayanıklıdır.
Deri leke tutmayan yüzeye sahiptir ve kolayca temizlenebilir. Bunun yanı sıra çizilmelere karşı hassastır ve ısıya dayalı çatlaklar oluşabilir.

2)Pamuk
Pamuk dayanıklı ve maliyeti uygun olduğu için koltuk kumaşlarında tercih edilir. Renk seçeniği oldukça geniştir. Pek çok renk ve desen kullanılır. Bu nedenle yaşam alanlarınıza çok iyi uyum sağlar. Dayanıklı yapısı ile uzun yıllar kullanılabilir. Pamuk kumaşın dezavantajı lekeleri hızlıca emmesidir. Koltuklarda koyu renk seçilerek leke sorunu giderilebilir.

3)Keten
Keten kumaşlarda pamuk gibi dokumadır ve dayanıklıdır. Çevre dostu ve doğal bir kumaş türüdür. Dayanıklılığı ve esnek yapısı sebebiyle ilk görüntüsünü uzunca yıllar koruyabilir. Ev dekorasyonunda bu nedenle en çok tercih edilen kumaşlar arasındadır. Çok fazla renk ve desen çeşitleriyle istediğiniz ev dekorasyonuna kolaylıkla uyum sağlar.

4)Şönil
Kadiyefe benzerliğiyle öne çıkan şönil kumaş koltuk takımlarında oldukça sık kıllanılmaktadır. Yumuşak, tüylü ve kalın bir yapıya sahiptir. Bu yapısı ile sıcak tutma özelliğine sahiptir. Kış ayları için idealdir. Şönil Kumaş dayanaklıdır ve uzun yıllar kullabılabilir.

5)Kadife
Kadife şıklığı ve ipeksi yapısıyla bulunduğu ortama ihtişamlı, lüks bir görünüm kazandırır. Görüntüsü ile yaşanılan yerin kalitesini artırır. İpeksi yumuşaklığıyla rahatın ve konforun vazgeçilmezleri arasındadır. Kadife kiri tutmayan ve kolay temizlenebilen yapıdadır.

6) Tay Tüyü
Tay Tüyü kumaş kadifeye benzerliğiyle dikkat çekmektedir. Son yıllarda en çok tercih edilen kumaş türleri arasındadır. Etkileyici görünümü nedeniyle koltuklarda sıklıkla kullanılır. Leke tutmama özelliği ile uzun yıllar kullanılabilir. Tay tüyü kumaşlar suyu tutmama özelliğine sahiptir. Dökülen suyu, sıvıyı iter içine çekmez ve kolayca temizlenebilir. Tay tüyü kumaşlar silinebilir. Günlük kullanım alanları için uygundur. .
Blog Son Eklenenler
Yatak Seçerken Nelere Dikkat Etmeli
27.01.2023
Bir yatak seçerken dikkate almanız gereken faktörler bulunmaktadır, bu sayede rahat ve ihtiyacınız olan yatak için uygun bir seçim yapabilirsiniz. Bunlar şu sekilde sıralanabilir;
Mobilya Rengi Nasıl Seçilir?
28.11.2022
İster evinizi yeniden dekore edin, isterseniz yeni bir evi dekore edin ne olursa olsun mobilya rengini seçmekte zorlanabilirsiniz. İç mekan tasarımında mobilya renkleri önemli bir yere sahiptir.
Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler
28.11.2022
Evlerde her alan için en önemli unsur olan mobilyaları satın alırken doğru seçim yapmak çok önemlidir.Yaşam alanını daha rahat, şık ve estetik olarak güzel gösterecek faktörlerden biri mobilya seçimidir
En Kullanışlı Koltuk Kumaşı Hangisidir?
26.11.2022
Koltuk seçimi yapılırken önemli noktalardan biri de kumaş tercihidir. Kumaş seçimi yaparken pek çok seçenek vardır.  
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.