x
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler
28.11.2022

Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

 
Evlerde her alan için en önemli unsur olan mobilyaları satın alırken doğru seçim yapmak çok önemlidir.Yaşam alanını daha rahat, şık ve estetik olarak güzel gösterecek faktörlerden biri mobilya seçimidir. Alanınız ve tarzına göre doğru mobilyayı seçmek için Aksu Home aşağıdaki beş faktörü önermektedir:
Boyut
Mobilyalarınızı seçmeden önce yaşam alanınızın ölçülerini almalısınız. Ölçüler almadan yapılacak olan mobilya alışverişi ile karmaşık dağınık bir alan oluşturabilirsiniz. Alanın boyutlarını bilmek, mobilyaların nasıl yerleşeği, döşendikten sonraki görüntüsü konusunda fikir sahibi olmanıza olanak verir. Alanınızda özgürce  hareket için doğru mobilya boyutu çok önemlidir.
Maliyet
Mobilyalar için yapılacak olan harcamalar önemli bir yatırımdır. Bu nedenle önceden planlama yapılarak akıllıca kullanmak gerekir. Büçe önceden belirlenmelir. Bu bütçeye uygun olan mobilya seçenekleri değerlendirilmelidir. Önceden belirlenmiş bir alan planlaması bütçe planızda da yardımcı olacaktır.

Konfor
Mobilya seçerken dekorasyon stiline uygun , estetik olarak hoş görünmesinin yanı sıra rahat olmalıdır. Rahat bir oturma düzeni sağlığınıza katkıda bulunur. Bu nedenle yaşam alanınızı döşerken konforu da düşünmelisiniz. Mobilya satın alırken sadece stil düşünülerek konfordan ödün verilmemelidir.

Stil
Evinizi döşerken estetik olarak hoş olmalı ve diğer unsurlarla bir bütünlük oluşturarak dekorasyonu tamamlamalıdır. Mobilyalar mekanınızın görüntüsünü iyileştirmelidir. Kendi tarzınıza ve zezkinize uygun olarak mevcuttaki dekorasyonda düşünülerek mobilya seçilmelidir. Dekor tercihinize uygun mobilyalar satın alınmalıdır.

Tasarım
Ev dekorasyonu yapılırken asıl amaç estetik açıdan çekici bir yaşam alanı oluşturmaktır. Bunu yaparken mobilyalar vazgeçilmez bir unsurdur. Mobilyaları seçerken bunu düşünerek renk, malzeme ve konsept olarak uygun olanı satın alınmalıdır. Mobilyalar  iç tasarımımızı tamamlaması gerekir.
 
 
 
 
 
 
Blog Son Eklenenler
Yatak Seçerken Nelere Dikkat Etmeli
27.01.2023
Bir yatak seçerken dikkate almanız gereken faktörler bulunmaktadır, bu sayede rahat ve ihtiyacınız olan yatak için uygun bir seçim yapabilirsiniz. Bunlar şu sekilde sıralanabilir;
Mobilya Rengi Nasıl Seçilir?
28.11.2022
İster evinizi yeniden dekore edin, isterseniz yeni bir evi dekore edin ne olursa olsun mobilya rengini seçmekte zorlanabilirsiniz. İç mekan tasarımında mobilya renkleri önemli bir yere sahiptir.
Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler
28.11.2022
Evlerde her alan için en önemli unsur olan mobilyaları satın alırken doğru seçim yapmak çok önemlidir.Yaşam alanını daha rahat, şık ve estetik olarak güzel gösterecek faktörlerden biri mobilya seçimidir
En Kullanışlı Koltuk Kumaşı Hangisidir?
26.11.2022
Koltuk seçimi yapılırken önemli noktalardan biri de kumaş tercihidir. Kumaş seçimi yaparken pek çok seçenek vardır.  
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.